تبلیغات
مدرسه علمیه امیرالمؤمنین علیه السلام قروه درجزین

مدرسه علمیه امیرالمؤمنین علیه السلام قروه درجزین
«اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی»  
قالب وبلاگ

مدرسه علمیه امیر المومنین علیه السلام (مهدیه) در سالهای 69 تا 72

شهریور سال 1369 مردم قروه درجزین شاهد رونق دوباره مدرسه علمیه مهدیه و حضور چند طلبه نوجوان در آن بودند که ابتدا تعدادشان از تعداد انگشتان یک دست هم کم‌تر بود؛ اما در مدت کوتاهی تعدادشان به 25 نفر رسید. این تعداد طلبه در مدت سه سال عمر اندک این دوره، کم و زیاد می‌شد، اما عدد میانگین همان 25 بود.

در آن سال‌ها حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد رازینی رحمه الله امام جمعه شهر قروه بود. اولین استاد این دوره حجت الاسلام و المسلمین محمدی نظام آبادی بود که حضور پر برکت ایشان در مدرسه زیاد طول نکشید. بعد از ایشان حجت الاسلام و المسلمین مؤمنی استاد مدرسه شد که بیشترین مدت را در بین اساتید به خود اختصاص داد (دو سال) و در این دوره، فیض عظیمی از محضر این استاد عاید طلاب علوم دینی گردید. بعد از ایشان هم حجج اسلام کریمی و دُریاب هر کدام به مدت کوتاهی امر تدریس را به عهده داشتند نهایتاً در سال 1372 به دلیل عدم تأمین استاد برای مدرسه، مدرسه تعطیل گردید.

تعدادی از طلبه‌ها که سنّشان اقتضا می‌کرد با عزیمت به قم تحصیل درحوزه علمیه را از اول شروع کردند. تعدادی هم با انتقال به حوزه علمیه همدان، مدرسه مرحوم آخوند و مدرسه زنگنه را برای ادامه تحصیل برگزیدند. البته تعدادی هم ترک تحصیل کردند. پرونده این دوره از فعالیت مدرسه علمیه با تحویل حدوداً 20 نفر طلبه ملبس به لباس مقدس روحانیت، برای مدتی بسته شد.

در مدت دو سال استادی حاج‌آقای مؤمنی، ایشان به موازات دروس اصلی حوزه، به درس اخلاق اهمیت فوق‌العاده قائل بود و به بهانه‌های مختلف از روحانیون دعوت می‌کرد تا جلسات درس اخلاق را اداره کنند.

به نقل از حجة السلام و المسلمین خلجی
[ پنجشنبه 25 خرداد 1391 ] [ 18:57 ] [ معاونت مدرسه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :